Reklama
Reklama

9 dilerów zatrzymanych. Zabezpieczono ponad 1,5 kg narkotyków

fot. KPP Piła

Wartość zabezpieczonych narkotyków to co najmniej 50 tys. złotych.

Ustalenia pilskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości kryminalnej przyczyniły się do zatrzymania 9 mężczyzn związanych z narkotykowym biznesem. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 1200 gramów amfetaminy, 130 gramów marihuany i ponad 250 tabletek ecstasy. Czarnorynkową wartość narkotyków szacuje się na blisko 50 tys. złotych.

Działania podjęte przez policjantów doprowadziły do mężczyzny, który w obawie przed zatrzymaniem, ukrył poza swoim miejscem zamieszkania blisko 800 gramów amfetaminy. Kolejny z zatrzymanych, oprócz posiadania zabronionych substancji usłyszy także zarzut kierowania pojazdu pod wpływem środków odurzających. Wśród osób zajmujących się przestępczym procederem znajdował się również mieszkaniec powiatu nakielskiego, który w swoim samochodzie przechowywał ponad 150 gramów różnych substancji psychotropowych. Zdecydowane działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego udaremniły wprowadzenie narkotyków w dalszy obieg - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z policji w Pile.

Dla niektórych osób okres pandemii może wydawać się idealnym momentem do swoich przestępczych działań. Policjanci jednak, mimo dodatkowych zadań związanych z COVID-19, cały czas dbają o wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców, a przestępcze działania szybko spotykają się z karą - dodaje.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro