Reklama
Reklama

Ośrodek dla dzieci niewidomych w Owińskach ma nowego dyrektora

fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Decyzją starosty poznańskiego obowiązki dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach będzie pełnił Bartłomiej Maternicki.

Jak przekazuje Starostwo Powiatowe w Poznaniu Bartłomiej Maternicki, jest nauczycielem mianowanym. Związany z ośrodkiem od 1995 roku. Ma duże doświadczenie zawodowe w pracy z osobami z dysfunkcją wzroku. Posiada przygotowanie pedagogiczne oraz tyflopedagogiczne, a także w zakresie zarządzania oświatą. W ośrodku na stanowisku nauczyciela zawodu pracował 18 lat. Od 2012 roku pełnił funkcję wicedyrektora ds. szkół ponadgimnazjalnych, a od 2018 roku, po wprowadzeniu reformy oświaty, wicedyrektora ds. szkół ponadpodstawowych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ponadto Maternicki współpracuje też z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej Czeladniczej i Mistrzowskiej przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu. Jest również autorem materiałów egzaminacyjnych oraz informatora dotyczącego nowych egzaminów.
Ośrodek nie zejdzie ze szlaku, który wytyczyła dyrektor Maria Tomaszewska - deklaruje Bartłomiej Maternicki. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Ale prawdą jest też, że zdarzają się ludzie wyjątkowi, onieśmielająco mądrzy, którzy wpływają na bieg zdarzeń i kształtują historię. Mieliśmy ogromne szczęście, mogąc współpracować właśnie z taką osobą - dodaje.

Bardzo wysoko oceniam kompetencje i doświadczenie pana Bartłomieja Maternickiego, dlatego jestem spokojny o dalszy, tak prężny, rozwój naszego ośrodka. Na podstawie rozporządzenia ministra edukacji, wprowadzonego na czas pandemii, możliwe było powierzenie, bez organizacji konkursu, pełnienia obowiązków nowemu dyrektorowi. Do 31 sierpnia 2021 roku mamy czas na organizację konkursu na nowego szefa - wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański. Dzięki takiemu rozwiązaniu placówka, w czasie pandemii, nie pozostaje bez nadzoru i może dalej prowadzić swoją działalność. Tym bardziej, że w naszym ośrodku działają między innymi szkoła podstawowa jak i klasy maturalne - dodaje.

Przez 18 lat dyrektorem ośrodka prowadzonego przez powiat poznański była Maria Tomaszewska, która zmarła 10 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro