Reklama
Reklama

W Kępnie od soboty centrum pobrań wymazów "test and go". Tym razem nie tylko dla zmotoryzowanych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. DWOT

Ze względu na ognisko koronawirusa w fabryce mebli na terenie powiatu kępińskiego, to właśnie w Kępnie stanie kolejny punkt pobrań prób Covid-10.

Centrum zacznie działać w sobotę, 23 maja. - Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Kępińskie drive-thru ma działać przez najbliższy weekend (23-24.05) przed ośrodkiem sportu i rekreacji przy ul. Sportowej. Tym razem projekt nie dotyczy tylko i wyłącznie osób zmotoryzowanych. Osoby, które przyjadą autem, bądź przyjdą do Centrum COVID-19 zostaną po potwierdzeniu rejestracji skierowane do namiotów, gdzie zostaną pobrane od nich wymazy - wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Pobieranie wymazów będzie się odbywać od 10.00 do 16.00, a wcześniej trzeba się zakwalifikować dzwoniąc do wojewódzkiego sanepidu pod numer 61 65 68 075. Takie punkty do tej pory działały już w Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro