Reklama
Reklama

"Sam się złap za d*pę" na billboardzie w Poznaniu. "To jawnie dyskryminuje mężczyzn"

fot. Nowy Byt Feministyczny /FB

Nowy Byt Feministyczny prowadzi akcję mającą na celu powstrzymanie przemocy domowej.

O sprawie poinformował nas zniesmaczony czytelnik, Antek. - Chciałbym powiadomić o pojawieniu się w przestrzeni publicznej Poznania takich oto plakatów jawnie dyskryminujących mężczyzn i ukazujących ich tylko i wyłącznie jako oprawców. Uważam te plakaty za krzywdzące i dyskryminujące na tle płci i ja oraz część moich kolegów czuje się zniesmaczona oraz atakowana - pisze.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Za billboardami stoi Nowy Byt Feministyczny. Choć treści na nich przedstawione rzeczywiście stawiają w negatywnym świetle wyłącznie mężczyzn, akcja "Stop przemocy domowej w czasie kwarantanny" skierowana jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. - W czasie pandemii koronawirusa i przymusowej izolacji rośnie skala przemocy domowej. Wiele osób zmuszonych jest do całodobowego przebywania w domu wraz ze sprawcą przemocy - wyjaśniają pomysłodawcy. I wymieniają miejsca, w których osoby doświadczające przemocy mogą liczyć na pomocną dłoń. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro