Reklama
Reklama

AMW wynajmuje i sprzedaje nieruchomości w Poznaniu!

Poznań, al. Niepodległości 53

Ruszają kolejne przetargi poznańskiej Agencji Mienia Wojskowego. Tym razem Agencja oferuje sprzedaż i wynajem lokali oraz działek powojskowych.

Nieruchomości AMW w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem - rownież w obecnym czasie. Pandemia nie ograniczyła realizacji zadań związanych ze sprzedażą i wynajmem lokali czy działek. Przetargi odbywają się w wyznaczonym czasie z zachowaniem bezpieczeństwa - zgodnie z wymogami.

Nieruchomości na wynajem

Pierwszą nieruchomością oferowaną przez AMW jest lokal w Poznaniu przy al. Niepodległości 53. Łączna powierzchnia użytkowa nieruchomości wynosi 785m2 wraz z gruntem przynależnym o pow. 0,2493 ha. Lokal jest wyposażony we wszystkie podstawowe media. Nieruchomość przeznaczona jest do najmu długoterminowego na prowadzenie działalności usługowej, handlowej i biurowej. Może tam powstać szkoła, hotel, biura itp. Wcześniej znajdowało się tam Wojskowe Biuro Projektów Budowlanych, które przestało istnieć, a Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało nieruchomość do Agencji Mienia Wojskowego. Nieruchomość jest dobrze skomunikowana z miastem - blisko głównej ulicy, nieopodal jest przystanek autobusowy. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Wydział Prawa i Administracji UAM, a naprzeciwko Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W pobliżu zlokalizowane jest Collegium Da Vinci oraz Park Cytadela.

Kolejną nieruchomością na wynajem jest lokal użytkowy w ścisłym centrum Poznania na ul. Libelta 3, przy Placu Cyryla Ratajskiego. Lokal ma pow. 36,0 m2, znajduje się na parterze budynku i posiada dostęp do podstawowych mediów. Lokal posiada witrynę od strony ulicy. Preferowany sposób zagospodarowania lokalu to handel, usługi i biuro.

Przetargi na najem obu nieruchomości odbędą się w połowie czerwca br. Aby wziąć udział w przetargu, trzeba wpłacić wadium.

Nieruchomości na sprzedaż

AMW oferuje dwie działki 3/181 i 3/183 przy ul. Rostworowskiego na poznańskim Strzeszynie. Można tu wybudować budynki na potrzeby prowadzenia działalności handlowej lub usługowej. Działki położone są w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jedno- i wielorodzinnej na terenie nowo powstałego osiedla mieszkaniowego.

Strzeszyn to miejsce uwielbiane przez Poznaniaków i osoby napływowe, które przyciąga bliskością terenów rekreacyjnych, jeziorem oraz dużą ilością zieleni. Z roku na rok powstaje tu coraz więcej nowych zabudowań. Nic więc dziwnego, ze poznańska AMW z powodzeniem sprzedaje w tych okolicach swoje działki już od kilku lat. Obecnie w ofercie znajdują się działki przy ul. Kontryma o numerach 3/242, 3/243, 3/244, które cieszą się dużym zainteresowaniem osób, które chcą tu zamieszkać we własnych domach lub zainwestować swoje oszczędności.

Inną nieruchomością na sprzedaż jest działka 163/15 przy ul. 3 Pułku Lotniczego - zlokalizowana na terenie byłej jednostki wojskowej (teren dawnego 76 Dywizjonu Rakietowej Obrony Powietrznej przy ul. Lotniczej), przy zjeździe od ul. Dąbrowskiego, nieopodal nowej Siedziby Muzeum Broni Pancernej. Sąsiedztwo stanowią tereny Straży Pożarnej, Portu Lotniczego Ławica, niezabudowane działki, w dalszej odległości - zabudowa mieszkaniowa. W pobliżu znajduje się główna trasa komunikacyjna (obwodnica i autostrada) - 6 km do lotniska, 500 metrów do drogi krajowej 92 na Pniewy. Działka zabudowana jest częściowo budynkami o funkcji magazynowej i biurowej, co może stanowić świetny teren magazynowy w mieście. Może być również przeznaczona na cele usługowo-handlowe.

Agencja Mienia Wojskowego posiada również przeznaczone do sprzedaży lub najmu nieruchomości w Gnieźnie, Sieradzu, Porażynie, Ostrowie Wlkp., Biedrusku i Pleszewie. Aktualnie planuje też ogłosić przetarg na sprzedaż 2 pokojowego mieszkania na poznańskiej Głuszynie.

Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości umożliwiają Agencji realizację kolejnych inwestycji dla wojska, co jest jednym z jej podstawowych zadań. Budowa nowych mieszkań dla żołnierzy jest m.in. finansowana ze środków wypracowanych przez Agencję Mienia Wojskowego ze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości.

Szczegółowe informacje o ofercie nieruchomości:

AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO Oddział Regionalny w Poznaniu
ul. Dojazd 30
60-631 Poznań
tel.: +48 61 660 67 00
www.amw.com.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro