Reklama
Reklama

Rzecznik rządu: proponowany termin wyborów to 28 czerwca. "W przyszłym tygodniu decyzje w sprawie otwarcia siłowni i kin"

fot. By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81220521

Rzecznik rządu przekazał informacje dotyczące planów na najbliższe tygodnie.

Piotr Müller był gościem Polsat News, gdzie pytano go m.in. o wybory i kwestię kampanii wyborczej - chociażby o spotkania z obywatelami. - Mam nadzieję, że przy poprawiającej się sytuacji w kraju będą możliwe też zgromadzenia, oczywiście ograniczone też do odpowiedniej liczby osób i odległości - stwierdził. Zauważył ponadto, że już teraz można spotkać się np. w restauracji, zachowując odpowiedni dystans.

#peselniemaznaczenia Peelingi medyczne peel mission Lift Peel i Reti Peel w listopadzie -30% #wonderlandpolska
REKLAMA

Kiedy Polacy pójdą do urn? - Proponowany termin wyborów 28 czerwca, to termin, który mam nadzieję będzie zastosowany. Jeżeli Senat nie spowoduje jakiejś obstrukcji działań, to ten pierwszy termin jest realny. Wiele zależy od samego Senatu - mam nadzieję, że prace będą toczyły się w takim tempie, jak są zapowiadane - dodał.

Czy zgodnie z zapowiedziami od 1 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na siłownię? - W kolejnym tygodniu zostaną ogłoszone decyzje ws. kolejnego etapu odmrażania gospodarki - zapowiedział Müller. Zapewnił ponadto, że w planie jest otwarcie klubów fitness, teatrów czy kin, będzie tam jednak obowiązywać nowy reżim sanitarny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
52.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro