Reklama
Reklama

Henryk S. zatrzymany przez CBA. To były policjant, związany z Lechem Poznań

fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Henryka S.

- 3 zatrzymane osoby, to poznańska adwokat, właściciel prywatnej firmy oraz dyrektor do spraw bezpieczeństwa prywatnego podmiotu gospodarczego. W zamian za korzyści majątkowe obiecywali pomoc w załatwieniu osadzonym w zakładzie karnym pozytywnych opinii do wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie z reszty kary pozbawienia wolności - poinformowało w czwartek CBA. Przeszukano miejsca zamieszkania i pracy zatrzymanych osób, zabezpieczono dokumentację. Sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak podaje "Głos Wielkopolski" wśród zatrzymanych jest Henryk S. - wieloletni działacz Lecha Poznań, kierownik ds. bezpieczeństwa, a w przeszłości policjant.

Sam zainteresowany nie chciał komentować sprawy. Zapewnił, że został pomówiony w związku ze zdarzeniem z 2016 roku i jest niewinny. - Z materiałów CBA wynika, że pani mecenas miała powoływać się w rozmowach ze swoimi klientami na mojego klienta. Kilka lat temu miałaby twierdzić, że on pomoże im w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej. Przy weryfikacji tych dowodów, podczas przesłuchań, pani mecenas i trzeci zatrzymany powiedzieli, że nie powoływali się na mojego klienta i na wpływy - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" adw. Rafał Kupsik, obrońca Henryka S.

Śledztwo dotyczy płatnej protekcji. Sąd nie zgodził się na aresztowanie zatrzymanych. S. wyszedł na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro