Reklama
Reklama

Uwaga! Oszuści podają się za pracowników wodociągów. Byli już na Wildzie i Dębcu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. skyro/freeimages.com

Aquanet ostrzega i prosi, byśmy zwracali uwagę na to, kogo wpuszczamy do domów.

Do Aquanetu dotarły bardzo niepokojące informacje o oszustach, którzy okradają starsze osoby na terenie Poznania, podając się za pracowników wodociągów. Przychodzą ubrani w kamizelki odblaskowe i mówią, że trzeba sprawdzić jakość wody , bo coś może być nie tak. Następnie proszą by osoba puszczała wodę w łazience, w tym czasie złodziej stoi w drzwiach do tego pomieszczenia a jego wspólnik plądruje mieszkanie. Dotychczasowe zdarzenia (sześć) miały miejsce na Dębcu i Wildzie - informuje Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanet.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Co ważne Aquanet informuje, ze nie prowadzi tego typu kontroli w mieszkaniach klientów. Jeśli już takie kontrole się zdarzają pracownicy zawsze posiadają identyfikatory ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem. Prosimy o zachowanie rozwagi i nade wszystko informowanie seniorów o takim zagrożeniu - dodaje Wiśniewska.

Mężczyzna, który podaje się za pracownika wodociągów może mieć około 30-40 lat, niekiedy ubrany jest w żółtą kamizelkę odblaskową. Poszkodowani seniorzy stracili pieniądze, dokumenty i biżuterię - tłumaczy podkom. Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Zwracamy się z apelem - szczególnie do osób starszych, aby nie wpuszczać obcych osób do swoich mieszkań i domów. Jeśli mamy wątpliwości co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, poinformujemy o tym Policję, bądź instytucję na którą powołuje się nieznajomy i sprawdźmy jej tożsamość nie wpuszczając jej do środka mieszkania - dodaje. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informację o osobach poszywających się pod pracowników wodociągów, prosimy o kontakt z policjantami- kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro