Reklama
Reklama

Prace i utrudnienia na poznańskich ulicach: wymiana nawierzchni i remont kładki

Remont kładki Wilczak nad ul. Lechicką. | fot. Włodzimierz Hoppel
Remont kładki Wilczak nad ul. Lechicką. | fot. Włodzimierz Hoppel

Trwa remont nawierzchni na ul. Dąbrowskiego, nowa ułożona została na wiadukcie Juraszów. Prowadzona jest także naprawa kładki nad ul. Lechicką (w okolicy skrzyżowania z ul. Wilczak).

Obecnie prace na ul. Dąbrowskiego prowadzone są w dwóch miejscach - przy wjeździe z ul. św. Wawrzyńca oraz w okolicy ul. Niemeńskiej i ul. Tatrzańskiej. Rozebrana została stara nawierzchnia, ułożone wzmocnienie, a teraz układana nowa warstwa ścieralna.

Remont potrwa do połowy lata. W tym czasie wyremontowane zostaną odcinki ul. Dąbrowskiego, gdzie wcześniej nie wymienialiśmy nawierzchni pomiędzy ul. Polską, a ul. Czarnkowską (okolice ul. Lutyckiej) - część wyjazdowa. Prace prowadzone są etapami, tak by jak najmniej odczuli je kierowcy - informuje ZDM.

Nowa nawierzchnia ułożona jest na wiadukcie na ul. Juraszów. Do wykonania zostało jeszcze wymalowanie linii na jezdni. Teraz kierowcom i rowerzystom znacznie wygodniej przejeżdża się przez obiekt - dodają urzędnicy ZDM.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy trwają prace przy remoncie kładki Wilczak nad ul. Lechicką. Została ona uszkodzona przed dwoma laty, gdy w przęsło uderzyła koparka przewożona na lawecie. Prace potrwają do końca przyszłego tygodnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro