Reklama
Reklama

Wicepremier: wesela mogą wrócić już w czerwcu

fot. Michael Schwarzenberger / Pixabay

Wiele par wciąż liczy, że uda im się w tym roku zorganizować wesele.

Jak informuje next.gazeta.pl, w programie "Studio Biznes" wicepremier Jadwiga Emilewicz mówiła m.in. o planowanym odmrożeniu branży ślubnej. - Rozumiem, że czerwiec to jeden z najbardziej ślubno-weselnych miesięcy w roku i pojawia się wiele pytań zarówno od nowożeńców, jak i tych, którzy przygotowują, pracują i żyją z organizacji przyjęć weselnych - powiedziała.

Zaznaczyła jednak, że nie jest w stanie podać konkretnej daty. - Rekomendacje przedstawia minister zdrowia, decyzje podejmuje ostatecznie premier Mateusz Morawiecki. My pracujemy tak, jakby to miało się wydarzyć jeszcze jeśli nie od początku, to w połowie czerwca - stwierdziła szefowa resortu rozwoju.

Na tę decyzję czekają osoby chcące wyprawić wesele, ale również tysiące pracowników branży - fotografów, DJ'ów, właścicieli sal czy dekoratorów. Problemem może być jednak reżim sanitarny, ponieważ w restauracjach obowiązują bardzo ścisłe zasady, dotyczące choćby utrzymania dystansu, a podczas hucznej zabawy będzie to bardzo utrudnione, o ile nie niemożliwe. Na konkretne wytyczne trzeba poczekać do rządowego komunikatu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
68.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro