Reklama

Poznańskie Marlewo zyska nową ulicę. Znikną dziury i stary chodnik

fot. PIM

Mieszkańcy ulicy Tarnobrzeskiej mają powody do zadowolenia.

W przetargu na budowę ulicy zgłosiło się pięć firm. - Trzy z pięciu złożonych ofert mieszczą się w kwocie, jaką na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć zamawiający. Na realizację całości inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie wybrany podmiot będzie miał maksymalnie 170 dni od podpisania umowy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

#peselniemaznaczenia Peelingi medyczne peel mission Lift Peel i Reti Peel w listopadzie -30% #wonderlandpolska
REKLAMA

Miasto przeznacza na inwestycję maksymalnie 1,8 mln złotych. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma IZBRUK z miejscowości Ciążeń. Chce wykonać prace za niespełna 1,5 mln złotych. Trwa weryfikacja dokumentów.

Nowy wygląd zyska ulica Tarnobrzeska znajdująca się pomiędzy Starołęcką a Staszowską. Będzie mieć 5,5 metra szerokości, chodnik po obu stronach jezdni, krawężniki i brukowane zjazdy do posesji. - Ulica będzie miała odwodnienie i będzie oświetlona. Dla bezpieczeństwa uczestników ruchu na budowanym odcinku powstaną dwa progi zwalniające. Nowy układ komunikacyjny w tym rejonie będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - wymieniają PIM.

Dziś Tarnobrzeska to głównie droga gruntowa ze starym, popękanym chodnikiem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.27 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro