Reklama
Reklama

Symboliczna kwota za prowadzenie ogródków gastronomicznych w Poznaniu

fot. ZDM

Do końca czerwca będzie to 1 grosz za mkw. dziennie, a w okresie późniejszym połowa obecnej stawki. Taką decyzję podjęli miejscy radni.

Zaproponowane przez ZDM opłaty dotyczą ogródków gastronomicznych i stoisk promocyjnych zlokalizowanych w pasach drogowych. Właściciele barów, kawiarni i restauracji, chcący prowadzić taką działalność, mogą skorzystać z preferencyjnych stawek. Do 30 czerwca będą płacić dziennie za metr kwadratowy symboliczny 1 grosz. Po tym okresie, do końca sezonu, czyli 31 października będzie to połowa obowiązującej kwoty - od 20 do 50 groszy, w zależności od strefy.
Propozycje zawarte w uchwale ZDM mają wspomóc przedsiębiorców, którzy ze względu na pandemię zostali dotknięci negatywnymi skutkami gospodarczymi oraz zachęcić ich do zakładania ogródków gastronomicznych, które pozwalają zwiększyć liczbę dostępnych miejsc w lokalu - informują miejscy urzędnicy.

Obniżone opłaty to nie jedyny ukłon w stronę restauratorów, chcących zakładać ogródki gastronomiczne. Obowiązywać ich będą też inne preferencyjne zasady, np. możliwość poszerzenia ogródka przed lokalem lub umiejscowienie go w innej lokalizacji (z oferty tej mogą skorzystać np. właściciele barów, kawiarni i restauracji, którzy nie mogą wygospodarować miejsca na ogródek w bezpośrednim sąsiedztwie lokalu) - dodają.

Jak już informowaliśmy preferencyjne stawki za najem powierzchni w celu prowadzenia ogródka gastronomicznego oraz zmniejszenie wysokości kaucji wprowadziła także Estrada Poznańska, zarządzająca płytą Starego Rynku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
6.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
25.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro