Reklama
Reklama

Jaśkowiak: spada nam liczba chorych z Covid -19 i pojawia się pytanie, czy w takiej sytuacji nadal zasadne jest utrzymywanie tak rozbudowanego szpitala

fot. UMP
fot. UMP

Prezydent Jaśkowiak przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji w stolicy Wielkopolski.

Liczba osób zakażonych Covid -19 przyjętych do poznańskiego szpitala od początku pandemii to 544. Na dziś to jest 76 osób z wynikiem pozytywnym , a wszystkich hospitalizowanych mamy 97 osób w tym 46 osób to są pacjenci, którzy trafili do nas z DSP-ow i Zakładów Opiekuńczo - Leczniczych. To oczywiście bardzo pozytywne informacje, bo pokazują, że spada nam liczba chorych z Covid -19, ale to rodzi kolejne pytania, czy w takiej sytuacji nadal zasadne jest utrzymywanie tak rozbudowanego szpitala z tak dużym personelem wyłącznie do tych celów związanych z Covid -19. Bo jak sami państwo wiedzą w tej chwili problemem są też chorzy, cierpiący na inne dolegliwości i to pierwszeństwo, które zostało w tej chwili wybrane w zakresie koronawirusa odbywa się również kosztem tych chorych, którzy mają na przykład problemy reumatologiczne, czy innego rodzaju schorzenia. To jest konieczność decyzji, którą Ministerstwo Zdrowia musi podjąć, a my musimy te działania skoordynować, by przywrócić normalne leczenie - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jak przekazał prezydent tylko w szpitalnym laboratorium do tej pory wykonano 4429 testów a łącznie biorąc pod uwagę wszystkie laboratoria 4621. W poznańskim szpitalu mamy 206 ozdrowieńców, w tym także wielu seniorów. Zmarło do tej pory 103 pacjentów zakażonych koronawirusem. Aktywne przypadki w Poznaniu to 61, w powiecie poznańskim 26. Łącznie z powiatu i Poznania na kwarantannie przebywają 403 osoby, a 2 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Pod respiratorami podłączonych jest 7 osób.

Według informacji prezydenta w poznańskim szpitalu do tej pory odnotowano 33 przypadki koronawirusa wśród personelu - stan na dziś to 14 osób.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
6.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro