Reklama

Koniec z zakrywaniem twarzy coraz bliżej. "W przyszłym tygodniu powiemy kiedy". Według ministra liczba zakażeń spadnie w ciągu 2-3 dni

fot. By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81282015

Bardzo możliwe, że wkrótce poznamy konkretny termin zniesienia obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Minister Łukasz Szumowski był w środę rano gościem Radia Plus. Był tam pytany m.in. o to czy w momencie spadku liczby zakażeń poniżej 100 dziennie można spodziewać się szybszego znoszenia obostrzeń.

- Musimy patrzeć na to dość szeroko, bo to, że przejdzie się przez stan 100 zakażeń na dobę, nie znaczy, że w danym regionie nie ma stanu epidemii. Ustawa daje możliwość pozostawienia stanu epidemii na części regionów. Poczekajmy jednak i zobaczmy. Mamy wypłaszczenie i niewielkie tendencje spadkowe, dużą częścią jest ognisko w kopalniach. Mam nadzieję, że za kilka dni będziemy mogli powiedzieć, że zostało opanowane - mówił szef resortu zdrowia.

- Jeszcze przez 2-3 dni będziemy mieć wyższe liczby dodatnich wyników z tego ogniska, a potem liczby powinny spaść i generalnie liczba nowych chorych spadnie - dodał.

Łukasz Szumowski na antenie Radia Plus mówił również o planowanym zniesieniu obowiązku zakrywania twarzy w otwartych przestrzeniach. - W przyszłym tygodniu jeszcze to nie nastąpi, patrząc na wolne opadanie liczb na Śląsku, ale środek czy koniec przyszłego tygodnia to termin, w którym powinniśmy powiedzieć kiedy to nastąpi - zapowiedział.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
69.01 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro