Reklama
Reklama

Pięć firm chętnych, by przebudować ul. Jarochowskiego

fot. PIM

Ulica Jarochowskiego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego.

Trzy ze złożonych ofert mieszczą się w kwocie, jaką na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć zamawiający. Pozostałe są droższe. Trwa weryfikacja złożonych dokumentów.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót będzie miał maksymalnie 150 dni od podpisania umowy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Biegnący na skraju parku Kasprowicza odcinek ul. Jarochowskiego, będący w złym stanie technicznym, po przebudowie zyska nowy wygląd i jakość. Wskutek planowanych zmian w organizacji ruchu stanie się również bardziej bezpieczny, zarówno dla kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów.
Wyeliminowane zostaną przejazdy tranzytowe, wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz wybudowane dwa wyniesione skrzyżowania z ul. Limanowskiego i Sczanieckiej. Dzięki temu ruch na tym odcinku będzie uspokojony. W związku z tymi zmianami zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Limanowskiego -
informują PIM.

Uporządkowane zostaną również miejsca parkingowe, co uniemożliwi rozjeżdżanie przez auta przyulicznej zieleni, która będzie zagospodarowana na nowo. Powstaną zatoki parkingowe, a ulica i chodniki uzyskają nową nawierzchnię. Wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
68.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro