Reklama
Reklama

Nextbike składa wniosek o upadłość! Co dalej z Poznańskim Rowerem Miejskim?

fot. Piotr Sagalara / archiwum
fot. Piotr Sagalara / archiwum

Koronawirus mocno dał się we znaki operatorom miejskich systemów rowerowych.

To właśnie Nextbike Polska od początku jest operatorem Poznańskiego Roweru Miejskiego. Jak podaje spółka w oficjalnym komunikacie, zarząd "zidentyfikował powstanie stanu zagrożenia niewypłacalnością", po czym złożył wnioski o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego i o ogłoszenie upadłości.

Jako przyczyny problemów wymieniono m.in. obniżenie przychodów spowodowane tym, że przez ponad miesiąc w Polsce obowiązywał zakaz korzystania z rowerów miejskich, obniżenie przychodów z reklam na rowerach, utrudniony dostęp do finansowanie zewnętrznego (przez Covid-19). Zarząd wierzy, że restrukturyzacja pozwoli rozwiązać obecne problemy spółki i dojść do porozumienia z wierzycielami. - Jednoczesne złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości wynika wyłącznie z przyjętej w tym zakresie praktyki oraz z ostrożności w wypełnieniu obowiązków nałożonych na członków zarządu. We wniosku upadłościowym spółka wyraźnie zaznaczyła, że został złożony wniosek restrukturyzacyjny i wyraźnie wniosła o jego rozpoznanie w pierwszej kolejności - można przeczytać w komunikacie.

- Należy podkreślić, że zarząd spółki zidentyfikował powstanie stanu zagrożenia niewypłacalnością, jednakże jednocześnie spółka zachowuje zdolność do realizowania bieżących zobowiązań, co pozwala spółce na dalsze wykonywanie umów na obsługę systemów rowerowych. Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego i zawarcie układu z wierzycielami ma na celu zapobieżenie pogorszeniu sytuacji finansowej spółki, jej niewypłacalności oraz ogłoszenia jej upadłości - dodaje Nextbike Polska.

Nextbike Polska jest operatorem miejskich rowerów nie tylko w Poznaniu, ale też m.in. w Warszawie i Wrocławiu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro