Reklama
Reklama

Kępno otworzyło żłobki oraz przedszkola i... właśnie je zamknęło

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Wszystko przez wzrastającą liczbę zarażonych mieszkańców.

O swojej decyzji poinformował w poniedziałek na Facebooku burmistrz Kępna, Piotr Psikus. - Wzrasta liczba osób zarażonych koronawirusem, to zjawisko się rozprzestrzenia na terenie miasta i gminy. Dyrektorzy przedszkoli samorządowych zwrócili się do mnie z wnioskiem, by przedszkola jednak obecnie nie funkcjonowały. Wziąłem pod uwagę fakt, że mimo początkowych deklaracji o chodzeniu do przedszkoli około 150 - 160 dzieci, tak naprawdę tych dzieci było najwięcej 20-kilkoro. W poniedziałek zgłosiło się zaledwie 6 dzieci. Podjąłem decyzję o zamknięciu placówek przedszkolnych i żłobków. Nie będą one funkcjonowały - tłumaczył.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Decyzję ogłoszono w poniedziałek. Placówki zamknięte są od wtorku. Podobną decyzję we wtorek podjął wójt Bralina w powiecie kępińskim.

Jeszcze w sobotę wieczorem w powiecie kępińskim było 39 osób zakażonych koronawirusem. Dziś jest ich 78. Ognisko choroby stwierdzono w fabryce mebli na terenie gminy Baranów. W poniedziałek wymazy pobrano tu od blisko 300 pracowników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro