Reklama
Reklama

Od 1 czerwca drożej za parkowanie w SPP w centrum, miesiąc później na Jeżycach. Wilda i Łazarz objęte strefą od 1 października

fot. ZDM

Radni we wtorek przyjęli stosowną uchwałę.

1 czerwca zacznie funkcjonować Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum. Początkowo planowano, że ruszy 1 kwietnia, ale ze względu na pandemię zdecydowano się na opóźnienie podwyżek. Bo Śródmiejskie SPP to wyższe opłaty za parkowanie w centrum Poznania. Ile będziemy płacić za parkowanie na obszarze Starego Miasta od przyszłego miesiąca? 1 godzina będzie kosztować 7 złotych, druga 7,40 zł, trzecia 7,90 zł, a każda kolejna 7 złotych. Opłaty trzeba będzie uiszczać w dni robocze od 8.00 do 20.00, a także w soboty od 8.00 do 18.00.

1 lipca Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania zacznie działać na Jeżycach. Tutaj pierwsza godzina parkowania będzie kosztować 5 złotych, druga 6 złotych, trzecia 6,90 zł, a każda kolejna 5 złotych. Godziny funkcjonowania będą takie same jak w przypadku Starego Miasta.

W uchwale przyjętej przez radnych jest też informacja o wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu. SPP zacznie tu działać 1 października. - Jej wprowadzenie połączone będzie ze zmianami w organizacji ruchu, mającymi na celu uspokojenie i zmniejszenie natężenia ruchu, uporządkowanie parkowania i uwolnienie chodników notorycznie zastawianych przez auta - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Stawki za parkowanie w SPP wynosić będą 3,50 zł za pierwszą godzinę, 4,20 zł za drugą, 4,90 zł za trzecią i 3,50 zł za każdą kolejną. SPP działać będzie tylko w dni robocze od 8.00 do 18.00.

To nie koniec. - Dotychczas kierowcy z wykupionym abonamentem i zegarem dla dostaw byli uprawnieni do 15-minutowego postoju nie tylko na wyznaczonych kopertach, ale także na miejscach postojowych w najbliższym otoczeniu Starego Rynku. Wśród zmian przegłosowanych 19 maja przez Radę Miasta znalazło się umożliwienie tego rodzaju parkowania na obszarze całej Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania Centrum - dodaje ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
68.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro