Reklama

Pracownicy poznańskich przedszkoli i żłobków zostaną poddani testom na koronawirusa?

fot. UMP
fot. UMP

Badania w Łodzi pokazały, że 14% pracowników żłobków i przedszkoli, którzy mieli mieć kontakt z dziećmi, ma dodatni lub wątpliwy wynik testu w kierunku Covid-19.

Łódź w związku z tym otworzyła miejskie żłobki i przedszkola w bardzo ograniczonym zakresie. Czy testy zostaną przeprowadzone także w Poznaniu? - Musimy dbać o zdrowie pracowników żłobków oraz przedszkoli, a także rodziców i dzieci. Apelujemy i żądamy od premiera testów dla tej grupy. Bezpieczeństwo tych placówek musi być zapewnione - pisze na swoim profilu na Facebooku Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania wraz z prezydentami Warszawy, Białegostoku, Gdańska i Sopotu zażądał we wtorek przeprowadzenia takich testów u pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z dziećmi. List do Mateusza Morawieckiego wystosowała Unia Metropolii Polskich. - Szanowny Panie Premierze, w związku z bardzo niepokojącymi informacjami, które docierają do nas z Łodzi, że około 14% pracowników miejskich przedszkoli i żłobków miało kontakt z wirusem SARS Co-V-2, apeluję o wydanie dyspozycji Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, by w ramach swoich uprawnień, podjął w trybie pilnym decyzje o skierowaniu na badania testami genetycznymi wszystkich pracowników żłobków i pracowników oświaty, mających bezpośredni kontakt z dziećmi - czytamy w dokumencie.

W Poznaniu miejskie żłobki i przedszkola mają zostać otwarte w przyszłym tygodniu. Miasto chce, by to GIS wydał stosowne dyspozycje na temat konieczności przeprowadzenia testów u pracowników takich placówek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro