Reklama
Reklama

Po ponad dwóch miesiącach przerwy Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wznowiło działalność

fot. UMP

68 dni trwała przerwa w działalności Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Wszystko oczywiście w związku z pandemią koronawirusa. - Otwieramy nasze oddziały ostrożnie, nie chcąc narażać na niepotrzebne niebezpieczeństwo siebie, ani naszych gości. W kolejnych, nieodległych terminach, o których będziemy informować, udostępnimy pozostałe oddziały WMN i mamy nadzieję, że będzie się to wiązało ze stopniowym znoszeniem obecnych ograniczenia w zwiedzaniu - tłumaczy Anna Sochacka z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Dla zwiedzających udostępniono już część plenerową Muzeum Uzbrojenia oraz tzw. lewy majdan Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII. Wciąż nie można oglądać ekspozycji w salach.

Placówka jest czynna 6 dni w tygodniu. Muzeum Uzbrojenia - od wtorku do soboty w godz. 10:00-17.00 oraz w niedzielę w godz. 10:00-16:00. Z kolei Muzeum Martyrologii Wielkopolan od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-15:00.

We wtorki muzeum można zwiedzać bezpłatnie. W pozostałe dni trzeba kupić bilet za 5 zł (normalny) lub 3 zł (ulgowy).

W związku z pandemią zwiedzający mają obowiązek noszenia maseczki lub przyłbicy zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcji rąk lub własnych rękawiczek przed wejściem na ekspozycję przy pomocy udostępnionych przez muzeum środków dezynfekujących. Trzeba też pamiętać m.in. o zachowywaniu dystansu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro