Reklama
Reklama

Loty pasażerskie wracają na lotnisko Ławica

fot. Renata Winczewska
fot. Renata Winczewska

Wkrótce powinna zacząć zwiększać się liczba samolotów korzystających z poznańskiego lotniska.

W związku z pandemią nad Polską nie latają obecnie maszyny wykonujące regularne, rejsowe połączenia. Nie oznacza to, że lotniska są "martwe" - na Ławicy lądowały choćby samoloty wojskowe czy transportujące sprzęt medyczny - ale ruch w porównaniu z normalnym stanem jest niemal zerowy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od 1 czerwca wznowienie lotów - na razie na trasach krajowych - planuje LOT. Polski przewoźnik będzie wykorzystywać w sumie 8 lotnisk, realizując około 30 lotów dziennie. Poznań odzyska dzięki temu połączenie lotnicze z Warszawą. Samoloty trasę pomiędzy oboma miastami mają pokonywać dwa razy: z Poznania wylecimy o 9:30 i 19:30, a z Warszawy o 7:00 i 17:00.

Na razie nie wiadomo kiedy na Ławicy wylądują maszyny innych przewoźników. Lufthansa zapowiedziała już powrót do Krakowa i Warszawy (połączenia z Frankfurtem), jednak w komunikacie nie wspomniano o Poznaniu, konkretnych planów nie zdradziły również Wizz Air czy Ryanair. Wiele zależeć będzie od tego kiedy zostaną otwarte granice - na razie politycy twierdzą, że ograniczenia z tym związane będą obowiązywać co najmniej do połowy czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro