Reklama
Reklama

Koronawirus w Samsungu we Wronkach. Wstrzymano produkcję lodówek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

W zakładzie odbędzie się dodatkowa dezynfekcja.

U jednego z pracowników Samsung Electronics Poland Manufacturing stwierdzono zakażenie koronawirusem. Informacje potwierdza w oficjalnym komunikacie wysłanym do portalu Moje Wronki Olgierd Bałtaki, dyrektor HR w SEPM.

W związku z potwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednego z pracowników, Zarząd Spółki Samsung Electronics Poland Manufacturing sp. z o.o. z siedzibą we Wronkach podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji lodówek podczas drugiej zmiany w dniu 18 maja 2020 roku oraz obu zmian w dniu 19 maja 2020 roku. W tym czasie w zakładzie odbędzie się dodatkowa dezynfekcja powierzchni produkcyjnej i socjalnej
- czytamy w komunikacie przedstawionym na stronie Moje Wronki.

Jak dodał dyrektor Bałtaki pracownik czuje się dobrze i przebywa obecnie w domu. Osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte kwarantanną. Ponadto przedstawiciel firny zapewnia, ze na terenie fabryki już od marca wprowadzono szereg procedur mających na celu ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem - to między innymi pomiar temperatury przed wejściem, obowiązek noszenia maseczek oraz ogólna dostępność środków do dezynfekcji i dodatkowo regularnie przeprowadzana jest dezynfekcja pomieszczeń oraz obszarów, z których korzystają wszyscy pracownicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
69.01 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro