Reklama
Reklama

KontenerART wraca po zimowej przerwie. Z nowymi regułami w związku z epidemią

fot. KontenerART / FB
fot. KontenerART / FB

Po kilkumiesięcznej przerwie kontenery wracają na kulturalną mapę Poznania.

"Kino KontenerART. Nowa Nadzieja" to cykl prowokujący do dyskusji nad rolą kina w obliczu aktualnej sytuacji pandemicznej. To selekcja tytułów poruszających rozmaite problemy społeczne, dzięki której próbujemy odnaleźć nadzieję i powrócić do utraconego świata - mówi Anna Nycz z KontenerART. - Nie po raz pierwszy kino ratuje nas z życiowych tarapatów. Tym razem pozwoli nam zobaczyć i przeżyć to, za czym w czasach kryzysu i izolacji tęsknimy, o czym marzymy, czego potrzebujemy - dodaje.
Przed i po projekcjach odbędą się dyskusje o filmach za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wszystkie pokazy startują o godz. 21:00.
18.05 poniedziałek - Hair/Milos Forman/ 1979
21.05 czwartek - Debiutanci/ Mike Mills/ 2010
23.05 sobota - Thelma i Louise/ Ridley Scott/ 1991
26.05 wtorek - Pink Floyd. The Wall/ Alan Parker/1982
27.05 środa - Las Vegas Parano/ Terry Giliam/ 1998
28.05 czwartek - Malena/ Giuseppe Tornatore/ 2000
30.05 sobota - Big Lebowski/ Joel Coen/ 1998

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ze względu na epidemie zmienione będą też zasady. Goście będą mogli wejść na kontenery tylko od strony parku Stare Koryto Warty. Otwarcie wiąże się też z wprowadzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zgodnych z obowiązującymi regulacjami.
Teren został podzielony na strefy, wolne miejsce gościom będzie wskazywał host. Wprowadziliśmy także limit osób. Oznacza to maksymalnie 250 gości na cały obiekt - mówi Zbigniew Łowżył z KontenerART. Wszystkie stoły i krzesła są regularnie dezynfekowane. Punkty gastronomiczne będą wydawać jedzenie na tacach, które odkażamy po każdym użyciu. Stoliki są oddalone od siebie o ok. 2-2.5 m. Przy większości z nich może usiąść 1-2 osoby - dodaje.

Organizatorzy przypominają także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz odkażaniu rąk. Płyny do dezynfekcji znajdują się przy wejściu na teren.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro