Reklama
Reklama

Rozpoczął się remont, uszkodzonej przez koparkę kładki nad ul. Lechicką

Kładka została uszkodzona w 2018 roku | fot. ZDM

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Lechickiej, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Serbską, a ul. Hawelańską.

Przed dwoma laty kładka została uszkodzona. W przęsło uderzyła koparka przewożona na lawecie. Wykonane wówczas badania stanu technicznego obiektu potwierdziły, że można z niego korzystać, ale konieczny będzie remont.

Na początku maja br. rozstrzygnięty został przetarg i wybrany wykonawca prac remontowych - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Od poniedziałkowego poranka zmieniła się organizacja ruchu na ul. Lechickiej, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Serbską, a ul. Hawelańską. Ruch w najbliższym czasie w obie strony odbywać się będzie tylko północną nitką, czyli tą którą obecnie jedzie się w stronę ul. Lutyckiej. Piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z kładki, trzeba będzie korzystać z najbliższych naziemnych przejść dla pieszych.

Prace na tym etapie potrwają do 29 maja. Do pierwszego tygodnia czerwca będziemy jeszcze prowadzić roboty, które nie będą miały wpływu na ruch na ul. Lechickiej - dodaje Kaniewska.
Koszt remontu kładki to 250 tysięcy złotych, środki pochodzą z ubezpieczenia sprawcy uszkodzenia obiektu - kończy rzeczniczka ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro