Reklama
Reklama

Grunwald: zatrzymano sprawców rozboju na 83-letniej kobiecie

fot. Policja

Poznańscy policjanci zatrzymali dwie osoby.

11 maja do komisariatu na Grunwaldzie zgłosiła się 83-letnia kobieta i poinformowała, że kilka godzin wcześniej napadły ją dwie nieznane jej osoby. Zgłaszająca została poturbowana i skradziono jej portfel, w którym miała pieniądze i dokumenty.

- Seniorka z szczegółami opowiedziała funkcjonariuszom co się stało. Późnym popołudniem wracała z centrum miasta do domu. Na przystanku tramwajowym zauważyła parę, która się jej bacznie przyglądała. Poszkodowana jechała tramwajem kilka przystanków. Gdy wysiadła na ulicy, zauważyła że mężczyzna i kobieta, których zauważyła na przystanku też wysiedli i szli za nią ulicą. Gdy 83-letnia seniorka wchodziła do klatki schodowej, podejrzana kobieta weszła za nią. Popchnęła ją, zaczęła ją szarpać i wyrwała jej torebkę. Wyciągnęła z niej portfel i spłoszona przez sąsiadów uciekła. Mężczyzna, który był z kobietą stał przy drzwiach i sprawdzał czy nikt nie idzie - relacjonował podkom. Piotr Garstka.

Napastników spłoszył sąsiad poszkodowanej, który ruszył jej na pomoc. Po otrzymaniu zawiadomienia funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju.

Zabezpieczony monitoring i bardzo dobry opis sprawców przez poszkodowaną, pozwolił funkcjonariuszom zatrzymać podejrzanych. Dwa dni później - w centrum Poznania, policjanci zatrzymali 45-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę.

Za rozbój zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia. Ponadto mężczyzna był już poszukiwany przez policjantów za poprzednie przewinienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
10℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro