Reklama

Na siłownię być może pójdziemy za 2 tygodnie. Granice pozostaną zamknięte co najmniej do połowy czerwca

fot. Scott Webb / Pixabay
fot. Scott Webb / Pixabay

Koronawirus wciąż ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie.

W poniedziałek odmrożono kilka sektorów gospodarki, ale wiele osób wciąż czeka np. na otwarcie siłowni czy salonów tatuażu. W rozmowie na antenie Radia Zet wicepremier Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że otwarcie klubów fitness nastąpi "być może za 2 tygodnie". - W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi - mówiła przedstawicielka rządu.

Nieco gorzej wygląda sytuacja z otwarciem granic. Kiedy może to nastąpić? - Na pewno nie wcześniej niż połowa czerwca. I to także będzie zależało od liczby zachorowań u nas i u naszych sąsiadów - wyjaśniła wicepremier Emilewicz.

Jednocześnie zaznaczyła. że trwające odmrażanie gospodarki będzie w razie potrzeby zatrzymane, a nawet cofnięte do stanu znanego z poprzednich tygodni. - Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. I komunikujemy to w uczciwy sposób - tłumaczyła.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro