Reklama
Reklama

Jeden z największych poznańskich kościołów będzie mieć nowego proboszcza

fot. Koefbac / wikipedia
fot. Koefbac / wikipedia

Chodzi o parafię pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ratajach.

Archidiecezja Poznańska poinformowała o zmianach, jakie zostaną wprowadzone w związku z nominacjami proboszczowskimi. - Kierując się dobrem dusz oraz pożytkiem Kościoła Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, podjął decyzje personalne, które wejdą w życie w miesiącach wakacyjnych - informuje archidiecezja.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

1 sierpnia obecny proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ratajach, ksiądz Jacek Markowski, zostanie proboszczem parafii pw. NMP Pocieszenia i św. Mikołaja w Starych Oborzyskach. W Poznaniu zastąpi go ksiądz Krzysztof Różański, który obecnie jest proboszczem parafii pw. św. Marcina i św. Piotra w Okowach w Konarzewie.

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu znajduje się na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej. To jedna z największych świątyń w naszym mieście. Ma dwa poziomy, a zbudowano ją na planie przypominającym kształtem bumerang.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro