Reklama
Reklama

Od poniedziałku nowe limity w autobusach i tramwajach. Wejdzie więcej pasażerów

Kartka umieszczona przez pomyłkę na tramwaju w Poznaniu w poniedziałek, 11 maja | fot. Czytelniczka

To dobra wiadomość dla osób korzystających z transportu publicznego.

Jednym z elementów luzowania obostrzeń przez rząd jest zwiększenie liczby pasażerów, którzy mogą korzystać z komunikacji miejskiej. Nowe limity wejdą w życie od poniedziałku, 18 maja.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W Poznaniu w niektórych tramwajach przez chwilę "obowiązywały" nowe limity, o czym informowaliśmy na naszym portalu. W poniedziałek, 11 maja, jeden z pracowników MPK pomylił się i umieścił na szybach tramwajów niskopodłogowych kartki ze zbyt dużą liczbą pasażerów, którzy mogli korzystać z pojazdu. Błąd szybko naprawiono - kartki usunięto, a w ich miejscu pojawiły się te właściwe.

Nowe limity pozwalają na podróżowanie pojazdem jednocześnie tylu osobom ile wynosi 30% wszystkich miejsc (stojących i siedzących) znajdujących się w tramwaju lub autobusie. Jeśli więc np. w pojeździe jest 50 miejsc siedzących i 100 stojących, do środka od jutra wejdzie 45 pasażerów. Obecnie liczba pasażerów równa jest połowie miejsc siedzących w pojazdach.

Jakie będą nowe limity? Moderus Gamma zmieści jednocześnie około 70 pasażerów, 105Na pomieści około 60 osób, do Solarisa Tramino wejdzie blisko 70 osób, a do Moderusów Beta po około 60 osób. Do Solarisa Urbino 18 wejdzie około 50 pasażerów, a do Solarisa Urbino 12 - około 30.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro