Reklama
Reklama

Pod Obrzyckiem w nocy zaginął samolot? Szukali go strażacy

Lądowisko w Jaryszewie | fot. Google Street View
Lądowisko w Jaryszewie | fot. Google Street View

Przed 22.00 w sobotę strażaków poinformowano o samolocie, który miał próbować wylądować w rejonie Obrzycka.

- Przekazano nam informację ze stanowiska kierowania od naszych przełożonych, że prawdopodobnie jakiś samolot chciał lądować w rejonie Obrzycka - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków. - Udaliśmy się na miejsce, by sprawdzić dwie potencjalne ścieżki, jakimi mógł lecieć ten samolot. Niczego jednak nie znaleźliśmy - dodaje.

Służby pojawiły się na lądowisku w Jaryszewie, ale i tutaj niczego nie znaleziono. Ostatecznie akcję zakończono około północy.

Z informacji lokalnych mediów wynika, że strażacy mieli otrzymać informację o nadaniu sygnały "mayday" przez pilota i o tym, że samolot po tym sygnale zniknął z radarów. Dyżurny wielkopolskich strażaków nam tego nie potwierdził.

 • Aktualizacja
  niedziela, 17.05.2020 r., godz. 15.24
  Aktualizacja
  niedziela, 17.05.2020 r., godz. 15.24
  Poszukiwania samolotu zostały wznowione. Między innymi strażacy sprawdzają tereny w powiatach szamotulskim i obornickim.
 • Aktualizacja
  niedziela, 17.05.2020 r., godz. 15.27
  Aktualizacja
  niedziela, 17.05.2020 r., godz. 15.27
  Jak podaje portal mojewronki.pl, sprawdzana jest m.in. Warta. Do policjantów z Obornik zgłosił się świadek, który widział w sobotę wieczorem nisko lecący samolotu nad Kiszewem w powiecie obornickim. Postanowiono więc wznowić poszukiwania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro