Reklama

Ruszył remont skateparku na Piątkowie. Będzie kosztował ponad 500 tys. zł

fot. Jan Perz / Rada Osiedla Piątkowo/ FB
fot. Jan Perz / Rada Osiedla Piątkowo/ FB

Teren ze względów bezpieczeństwa został zamknięty w październiku 2017 r.

Długo wyczekiwany remont skateparku, który od lat znajdował się pomiędzy osiedlami Bolesława Śmiałego i Stefana Batorego na Piątkowie rozpoczął się w czwartek. Obiekt zamknięto ze względów bezpieczeństwa. To teren miejski, my jako spółdzielnia nie jesteśmy w stanie sami sfinansować powstania nowego skateparku. To są ogromne koszty. Zamknięcie obiektu to nie jest nasza zła wola, ale musimy się kierować bezpieczeństwem użytkowników - mówiła zaraz po zamknięciu skateparku w 2017 roku Dorota Wesołowska, rzeczniczka PSM Piątkowo. Jesteśmy otwarci na propozycje zagospodarowania tej działki. Byłoby świetnie dla mieszkańców, gdyby w przyszłości miasto znalazło fundusze na przywrócenie tu funkcji rekreacyjnej - dodała.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak właśnie poinformowała Rada Osiedla Piątkowo właśnie w tym miejscu ruszyły prace. Trwa demontaż dotychczasowych elementów ogrodzenia.

W miejscu tym ma powstać całkowicie nowy skatepark wykonany w całości z trwałego betonu, podobnie jak ma miejsce w parku Karola Marcinkowskiego w centrum Poznania. Prace nad nowym skateparkiem potrwają do połowy lipca a koszt prac wg oferty złożonej w przetargu wyniesie 538 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu miasta - informuje Jacek Tomaszewski z Rady Osiedla Piątkowo.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro