Reklama
Reklama

Pijany kierowca ciężarówki na A2. Przyblokowali go dwaj inni kierowcy

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Mężczyzna miał ponad 2 promile.

15 maja, na punkcie poboru opłat w Żdżarach na autostradzie A2, konińscy inspektorzy zostali wezwani do obywatelskiego zatrzymania dokonanego przez dwóch polskich kierowców pojazdów ciężarowych.

Jak się okazało, jeden z nich jadąc autostradą w kierunku Poznania zauważył, że inny kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, prowadził pojazd na znacznej szerokości dwóch pasów jezdni, co mogło wskazywać na to, że był nietrzeźwy. Kierowca, który zauważył całe zdarzenie, porozumiał się z innym i obaj, zrobili barierę swoimi ciężarówkami, jednym pojazdem przed, a drugim za wątpliwym kierowcą, spowalniając jego jazdę. Ponieważ było to tuż przed punktem poboru opłat w Żdżarach, kierowcy na bramkach uniemożliwili jazdę, blokując pojazd i zabierając kluczyki podejrzanemu - relacjonują inspektorzy WITD z Poznania. Wtedy też wezwali do zdarzenia znajdujących się nieopodal na patrolu inspektorów. Jak się okazało, ukraiński kierowca, zatrudniony w polskiej firmie transportowej, był pod wpływem alkoholu - dodają.

Na miejsce została wezwana policja, która przejęła pijanego kierowcę. Okazało się, że miał on 2,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro