Reklama

Taczaka: podczas wywożenia odpadów na jezdnię wylała się nieznana substancja. Wszystko nagrała kamera

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Osoby, które zignorowały swoje obowiązki zostały ukarane mandatem.

Podczas wywożenia odpadów komunalnych zmieszanych z ulicy Taczaka z opróżnianego pojemnika na jezdnię, wylała się nieznana substancja. Żaden z pracowników obsługi nie sprzątnął zanieczyszczenia. Plamę rozjeżdżały samochody. O sprawie mieszkańcy poinformowali strażników miejskich z Referatu Stare Miasto.


Usuwaniem zanieczyszczenia zajęli się wezwani przez strażnika pracownicy firmy sprzątającej ulice miasta. Zadanie nie było proste, gdyż nieznana substancja w krótkim czasie przywarła do podłoża, co uniemożliwiło jej szybkie usuniecie. Zastosowanie specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich środków pomogło skutecznie oczyścić jezdnię, jednakże wymagało to staranności i dużego zaangażowania pracowników firmy sprzątającej. Dziękujemy za szybką realizacje zgłoszenia - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Z nagrania monitoringu miejskiego strażnik ustalił firmę wywozową i numer rejestracyjny pojazdu, a następnie, poprzez dyspozytora tej firmy, zaprosił załogę śmieciarki do siedziby Straży Miejskiej. Mandat w wysokości 500 zł to konsekwencje ignorowania swoich obowiązków.
Informacja o zdarzeniu została przekazana do ZDM oraz do ZM GOAP
.- dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro