Reklama
Reklama

Taczaka: podczas wywożenia odpadów na jezdnię wylała się nieznana substancja. Wszystko nagrała kamera

fot. Straż Miejska

Osoby, które zignorowały swoje obowiązki zostały ukarane mandatem.

Podczas wywożenia odpadów komunalnych zmieszanych z ulicy Taczaka z opróżnianego pojemnika na jezdnię, wylała się nieznana substancja. Żaden z pracowników obsługi nie sprzątnął zanieczyszczenia. Plamę rozjeżdżały samochody. O sprawie mieszkańcy poinformowali strażników miejskich z Referatu Stare Miasto.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Usuwaniem zanieczyszczenia zajęli się wezwani przez strażnika pracownicy firmy sprzątającej ulice miasta. Zadanie nie było proste, gdyż nieznana substancja w krótkim czasie przywarła do podłoża, co uniemożliwiło jej szybkie usuniecie. Zastosowanie specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich środków pomogło skutecznie oczyścić jezdnię, jednakże wymagało to staranności i dużego zaangażowania pracowników firmy sprzątającej. Dziękujemy za szybką realizacje zgłoszenia - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Z nagrania monitoringu miejskiego strażnik ustalił firmę wywozową i numer rejestracyjny pojazdu, a następnie, poprzez dyspozytora tej firmy, zaprosił załogę śmieciarki do siedziby Straży Miejskiej. Mandat w wysokości 500 zł to konsekwencje ignorowania swoich obowiązków.
Informacja o zdarzeniu została przekazana do ZDM oraz do ZM GOAP
.- dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro