Reklama
Reklama

Poznań tworzy hotele dla szczególnych gości. Będą całkowicie darmowe

fot. UMP
fot. UMP

150 "hoteli" pojawi się w sumie na terenie Poznania.

Nie będą jednak przeznaczone dla turystów - ich gośćmi mają być owady. Zostały skonstruowane z trzciny, bambusowych rurek, pustych w środku łodyg, suchego drewna, desek oraz szyszek. Powinny być odpowiednim miejscem dla owadów zapylających. Pierwsze konstrukcje pojawiły się już w parku im. Jana Pawła II na Wildzie i parku Wilsona na Łazarzu.

- Łącznie w maju na terenie miasta umieścimy 150 domków dla owadów, w których mam nadzieję, już niedługo zamieszkają pszczoły murarki, trzmiele, motyle czy biedronki. Owadzie hotele zawisną w parkach, na terenach wybranych Rodzinnych Ogródków Działkowych i w miejskich lasach. Zachęcam gorąco również poznanianki i poznaniaków, aby w swoich przydomowych ogródkach, na tarasach czy balkonach umieszczali podobne domki. W ten sposób zapewniamy tym pożytecznym mieszkańcom naszego miasta dobre warunki do rozwoju - powiedziała Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

150 domków pojawi się w ramach programu "Poznań dla pszczół". Jego celem jest zwiększenie populacji tych owadów i uświadomienie społeczeństwa w kwestii ich znaczenia dla gospodarki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro