Reklama
Reklama

Kina samochodowe ruszają w Poznaniu. Pierwsze seanse już od poniedziałku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. beejees / pixabay.com

Jak już informowaliśmy w związku z epidemią , kina i teatry będą jednymi z tych instytucji, które będą zamknięte najdłużej. Rządowy plan zapowiada, że mogą zostać otwarte dopiero w IV - ostatnim - etapie odmrażania gospodarki. Dlatego również do Poznania wraca moda na kina samochodowe.

W dobie pandemii koronawirusa, gdy kina i teatry są zamknięte pojawia się wiele pomysłów jak zorganizować sobie czas wolny. W dużych miastach w całym kraju, w tym w Poznaniu, od jakiegoś czasu pojawiają się zapowiedzi otwarć Auto Kin przygotowanych przez prywatne podmioty. Do tej pory nie było jednak zgody, by nawet tego typu rozrywki organizować. Teraz wszystko się zmieni. W trzecim etapie łagodzenia obostrzeń ogłoszonych przez rząd pojawiły się kina samochodowe, które mogą zacząć działać już od 18 maja.

Na pierwszy pokaz Kina Samochodowego Ferment możemy się wybrać na teren Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej już w poniedziałek. Filmem otwarcia będzie nagrodzony na festiwalu Tribeca głośny film Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter", który przed zamknięciem kin był obecny na ekranach zaledwie kilka dni. Od poniedziałku do czwartku organizatorzy zapraszają na jeden, a w weekendy - na dwa pokazy pod chmurką. W kolejnych tygodniach zapowiadają również pokazy w innych lokalizacjach w Poznaniu, Wielkopolsce oraz w innych miastach. Filmowa rozrywka może dostarczyć przyjemności tylko wtedy, gdy jest bezpieczna dla naszych Widzów - mówi Radek Tomasik, współwłaściciel Ferment Kolektiv. Właśnie dlatego obsługa Kina Samochodowego Ferment wyposażona będzie w maseczki, rękawiczki i zapas środków dezynfekujących. Bilety na seans sprawdzamy bezdotykowo - tak, by bezpieczne wnętrze samochodu takim pozostało. W trakcie całego seansu publiczność pozostaje w swoich pojazdach, nie narażając się na niepotrzebny kontakt - dodaje.

Do startu już szykuje się też kolejne kino samochodowe. Jesteśmy ze wszystkim w pełni gotowi i czekamy jedynie na aktualizację polskich przepisów - mówili nam dwa tygodnie temu przedstawiciele Freeflyers Cinema. I jak dodali do końca nie chcą zdradzać szczegółów - nie podali także miejsca emisji filmów. Zapewniając wszystkie zasady bezpieczeństwa będzie można oglądać filmy na dużym ekranie siedząc w swoim samochodzie, a słuchać ich w swoich samochodowych radiach FM. Nie zabraknie pysznego jedzenia i pozytywnych emocji przeżywania filmów oddzielnie, ale mimo wszystko razem! Chcemy wspólnie z mieszkańcami stworzyć nowe miejsce, które na stałe wpisze się w mapę Poznania - tłumaczą organizatorzy. Oprócz seansów filmowych planujemy również projekcje spektakli teatralnych, stand-upów oraz koncertów. Możliwości jest bardzo wiele i liczymy na to, że poznaniakom spodoba się nasze nowe miejsce. Liczymy, że nawet jak zostanie w pełni odmrożona w Polsce gospodarka to uda nam się zostać z kinem samochodowym na dłużej - kończą.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas pogorszenie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
11℃
3℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro