Reklama
Reklama

Zamkną przejazd kolejowy. Autobusy zmienią trasy

fot. ZTM

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ulicy Kolejowej w Rokietnicy, od najbliższego poniedziałku wprowadzone zostaną korekty w funkcjonowaniu linii numer 834 i 893.

Dla części kursów zmienione zostaną trasy przejazdów oraz godziny odjazdów autobusów.
W dni robocze kursy linii nr 834 wykonywane przez MPK Poznań (odjazdy z Ogrodów o godz.: 5:14, 7:47, 14:41 i 15:42) zostaną skrócone do przystanku Krzyszkowo/Pętla - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

W celu usprawnienia dalszej podróży w kierunku przystanku Żydowo/Pętla (Przecław/Pętla) w dni robocze, na odcinku Krzyszkowo/Pętla - Żydowo/Pętla (Przecław/Pętla) zostaną wprowadzone dodatkowe kursy na linii nr 893 obsługiwane przez Rokbus Rokietnica - dodaje.

Autobusy będą oczekiwać w Krzyszkowie na przyjazd autobusu linii nr 834 i będą odjeżdżać według następującego rozkładu jazdy:
- z przystanku Krzyszkowo/Pętla w kierunku Żydowa (Przecławia): 6:02, 8:31, 15:27, 16:28;
- z przystanku Żydowo/Pętla w kierunku Krzyszkowa: 8:38, 15:52;
- z przystanku Przecław/Pętla w kierunku Krzyszkowa: 6:23, 16:57.

Na pozostałych kursach na linii nr 834 realizowanych przez Rokbus Rokietnica autobusy pojadą objazdem ulicą Koszycy do przystanku Krzyszkowo/Pętla, a następnie ulicami Główną i Jesionową w kierunku Żydowa (Przecławia).

Z użytkowania zostaną wyłączone przystanki: Rokietnica/Boczna oraz Rostworowo/Jodłowa. Przystanek Rostworowo/Sobocka zostanie tymczasowo przeniesiony na ulicę Jesionową przy skrzyżowaniu z ulicą Rokietnicką. Na trasie objazdu utworzone zostaną dodatkowe przystanki: Krzyszkowo/Pętla (na ulicy Głównej) oraz Krzyszkowo/Jarzębinowa (na ulicy Głównej przy skrzyżowaniu z ulicą Jarzębinową) - kończy Trzebiatowski.


Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro