Reklama
Reklama

Potrzebne komputery dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Trwa zbiórka sprzętu

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Osoby, które mogą pomóc proszone są o kontakt.

W domach dziecka w Wielkopolsce przebywa obecnie ok. 1300 dzieci. Choć problem braku sprzętu do nauki zdalnej dotyczy też wielu rodzin, w najgorszej sytuacji są jednak rodziny zastępcze oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze. Często jeden komputer przypada na kilkanaścioro wychowanków.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Na szczęście jest wiele osób, które chętnie dzielą się tym, co jest już im niepotrzebne. Planujemy zebrać 100 laptopów, lecz każda zebrana ilość będzie dobra. Laptopy będą przekazane na podstawie darowizny do placówek opiekuńczo-wychowawczych tzw. domów dziecka i do rodzin zastępczych - informują przedstawiciele firmy Hardsoft-Telekom, która wraz z Urzędem Miasta w Poznaniu organizuje zbiórkę sprzętu komputerowego dla dzieci z poznańskich domów dziecka oraz rodzin zastępczych.

Jeśli posiadają Państwo komputery, które nie mają już zastosowania w Państwa firmie, a mogłyby wesprzeć akcję i pomóc dzieciom, to prosimy o kontakt z nami. Zorganizujemy odbiór, czyszczenie i diagnostykę oraz przygotujemy protokół darowizny. Darowiznę można odliczyć od podatku. Dodatkowo do 30 czerwca darowizny laptopów zwolnione są z podatku VAT - dodają.

Kontaktować się można z koordynatorem akcji Joanną Jankowiak tel. 61 665 71 84
E-mail: j[email protected] oraz Adrianem Czyszkowskim z działu serwisu
Tel. 61 665 71 73 E-mail: [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro