Reklama

W Poznaniu powstał nowy park. Prace sfinansowano również z budżetu obywatelskiego

fot. UMP
fot. UMP

Mieszkańcy Poznania od kilku miesięcy mogą cieszyć się nowym terenem zielonym.

Chodzi o park zlokalizowany w rejonie ulicy Browarnej. Prace tam zakończyły się pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero teraz, po zakwitnięciu roślin, widać ich pełen efekty.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Park przy ul. Browarnej powstał w latach 60. ubiegłego wieku, w rocznicę upamiętniającą XX-lecia PRL-u (taka była też jego ówczesna nazwa). Z roku na rok miejsce to było jednak coraz bardziej zaniedbane. W ostatnich latach pokrywał je nieuporządkowany gąszcz zieleni i zarośli. Park uznawano za nieistniejący, nie był zaznaczany nawet na mapach. Zarząd Zieleni Miejskiej przejął ten zapomniany teren w 2015 roku, do rewaloryzacji przystąpił w 2016 r. Najpierw zlecono dokumentację budowlano-wykonawczą, która uwzględniła pomysły i postulaty mieszkańców oraz została uzgodniona z Radą Osiedla Antoninek - Zieliniec - Kobylepole. W 2017 r. rozpoczęto prace budowlane - wyjaśnia urząd miasta.

W parku wydzielono ścieżki spacerowe, pojawiło się nowe oświetlenie, ławki, stoły piknikowe i kosze na śmieci. Zbudowano również plac zabaw i zewnętrzną siłownię. Posadzono ponadto 5126 krzewów, 370 roślin okrywowych i 27 drzew, a trawniki mają prawie 2 ha powierzchni.

Przy Browarnej rośnie m.in. azalia pontyjska. To jedyne miejsce poznańskiej przestrzeni publicznej, gdzie można ją podziwiać.

Inwestycja pochłonęła 2,1 mln zł. 0,6 mln zł pochodziło z Poznańskiego Budżetu Poznańskiego 2019.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro