Reklama
Reklama

Poznańscy "łowcy głów" zatrzymali złodzieja samochodów. Mężczyzna podróżował skradzionym w Luboniu pojazdem

Zabezpieczone przedmioty | fot. Policja
Zabezpieczone przedmioty | fot. Policja

Poznańscy policjanci zatrzymali 41-latka.

Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, czyli tak zwani "łowcy głów", kilka tygodni temu zainteresowali się mężczyzną poszukiwanym za kradzieże aut i oszustwa. Został już skazany na 4 lata więzienia, ale nie kwapił się do odbycia wyroku, dlatego wydano za nim dwa listy gończe.

- W miniony piątek mężczyzna został zatrzymany pod sklepem w niewielkiej miejscowości w pobliżu Gniezna. Kiedy tylko wysiadał z samochodu, został zatrzymany przez policjantów z poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych. Okazało się, że osobowe audi, którym się poruszał, w ubiegłym roku zostało skradzione na terenie Lubonia. Samochód miał przebity numer VIN - przekazała podinsp. Iwona Liszczyńska z komendy wojewódzkiej.

- W pojeździe policjanci znaleźli sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży samochodów, a także kilka kompletów tablic rejestracyjnych, łamaki, kluczyki do innych samochodów, kurtkę z napisem "OCHRONA" oraz 40 tysięcy złotych w gotówce - dodała.

Poznańscy śledczy nie mają wątpliwości, że mężczyzna ma na koncie więcej czynów niż tylko te, za które go skazano. Obecnie zbierany jest materiał dowodowy, na podstawie którego prawdopodobnie zostaną mu postawione kolejne zarzuty.

41-letni mieszkaniec Poznania w przeszłości wielokrotnie był zatrzymywany i karany w związku z kradzieżami samochodów. Po zatrzymaniu przewieziono go do zakładu karnego w Gębarzewie koło Gniezna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro