Reklama
Reklama

Kolejne rzeźby stanęły na placu Cyryla Ratajskiego

fot. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
fot. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

To kolejna odsłona projektu Uniwersytetu Artystycznego.

W listopadzie ubiegłego roku na placu Cyryla Ratajskiego stanęła kompozycja rzeźbiarska "Słowiki" oraz "Studium aktu żeńskiego" i "Studium aktu męskiego". Mieszkańcy mogli podziwiać kilkanaście rzeźb studentów artystycznej uczelni. W styczniu zastąpiła je kolejna rzeźba autorstwa Julii Szewczyk, Katarzyny Gliwy, Wiktora Tomaszewskiego, Pawła Gostomskiego i Roberta Brilla.

Dziś poznaniacy mogą na placu Cyryla Ratajskiego zobaczyć nową odsłonę akcji. - Tym razem jest to praca grupy studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (większości Wydziału Rzeźby) Anny Brody, Piotr Bryknera, Magdaleny Czapiewskiej, Dariusza Kopka, Marty Sucherskiej i Michaliny Zadykowicz. Projekt nazywa się "Skupienie" - wyjaśnia Artur Adamczak z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

- Nasz projekt jest odpowiedzią na temat zadany w ramach zeszłorocznego ogólnopolskiego pleneru rzeźbiarskiego "Wokół Kuli". Nasz grupa skupiła się na zagadaniu jak w naturze znaleźć kulę, która nie będzie tak oczywista. Szukając tej kuli, trafiliśmy na oko, które posiada soczewkę i wykorzystując kształt soczewki powstały nasze realizacje - mówi Marta Sucherska, studentka V roku Wydziału Rzeźby UAP, współautorska projektu.

Akcja zakładająca wyjście sztuki na ulicę odbywa się w ramach jubileuszu 100-lecia uczelni i jest organizowana we współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto i miastem. Rzeźby mają się zmieniać cyklicznie, by umożliwić mieszkańcom obcowanie ze sztuką.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwiec? W nocy raczej marzec. Jest ostrzeżenie IMGW!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
2.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro