Reklama
Reklama

Wieczorne utrudnienia na ul. Zamenhofa: częściowo wstrzymany zostanie ruch tramwajowy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. czytelnik

Wszystko przez awaryjną naprawę uszkodzonej zwrotnicy na rondzie Rataje.

Na rondzie Rataje doszło do uszkodzenia zwrotnicy wjazdowej. W związku z tym w środę o godzinie 20.00 z ruchu tramwajowego wyłączona zostanie ulica Zamenhofa, ale tylko w jednym kierunku - od ronda Starołęka w stronę ronda Rataje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Tramwaje linii 7 jadące w kierunku Zawad, linii 12 w kierunku os. Sobieskiego i linii 13 w kierunku Junikowa kursować będą objazdem przez rondo Żegrze, Żegrze, Chartowo i Trasę Kórnicką do węzła Kórnicka. Stamtąd tramwaje linii 7 pojadą trasą bez zmian do Zawad, a tramwaje linii 12 i 13 do ronda Rataje i dalej trasami bez zmian - informuje MPK Poznań.

Ostatnie kursy po stałych trasach odbędą się na linii nr 7 z Ogrodów o 19.23, na linii nr 12 ze Starołęki o 19.30 i na linii nr 13 ze Starołęki o 19.33. - Na trasach objazdowych linie te będą funkcjonować do końca dnia. Wstrzymanie ruchu nastąpi tylko w kierunku ronda Rataje, a zatem tramwaje linii 7 jadące w kierunku Ogrodów oraz linii 12 i 13 jadące w kierunku Starołęki kursują bez zmian - dodaje.

Aby umożliwić pasażerom poruszanie się po ulicy Zamenhofa, zmiany zostaną wprowadzone w komunikacji autobusowej. - Autobusy linii 174 i 184 jadące w kierunku ronda Rataje i os. Sobieskiego (począwszy od kursu o godz. 19.35 z os. Orła Białego i od kursu o 19.20 z ronda Śródka), po obsłużeniu przystanku "Os. Bohaterów II Wojny Światowej", z ulicy Kruczej skręcą w lewo w ul. Zamenhofa i pojadą do ronda Starołęka. Na rondzie Starołęka zawrócą i zatrzymają się na przystanku przy pasażu handlowym, po czym pojadą dalej trasami bez zmian.

Na trasy o 19.42 wyjadą też autobusy za tramwaj, które będą kursować ulicą Zamenhofa pomiędzy rondami Rataje i Starołęka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro