Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak: "gdyby nie DPS-y i ZOL w poznańskim szpitalu mielibyśmy jednego pacjenta"

fot. UMP

Prezydent Jaśkowiak przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji w stolicy Wielkopolski.

Liczba osób hospitalizowanych, zakażonych to na dzisiaj 130 osób z wynikiem pozytywnym , a wszystkich hospitalizowanych mamy 150 osób - w tym 149 osób to są pacjenci, którzy trafili do nas z DSP-ow i Zakładów Opiekuńczo - Leczniczych, co oznacza, że gdyby nie te elementy związane właśnie z przedostaniem się wirusa do tych placówek mielibyśmy jednego pacjenta. To też jest dla nas wyraźny sygnał, który pokazuje, że już jest czas na luzowanie tych obostrzeń i tych wszystkich zakazów - mówił prezydent Poznania.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak przekazał prezydent tylko w szpitalnym laboratorium do tej pory wykonano 3974 testy a łącznie biorąc pod uwagę wszystkie laboratoria 4166. W poznańskim szpitalu mamy 135 ozdrowieńców, zmarło do tej pory 103 pacjentów zakażonych koronawirusem - dwie osoby z Poznania i trzy z powiatu poznańskiego. Aktywne przypadki w Poznaniu to 70, w powiecie poznańskim 28. Łącznie z powiatu i Poznania na kwarantannie przebywa 716 osób, a 14 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Pod respiratorami podłączonych jest 7 osób.

W mojej oceni poradziliśmy sobie z tym pierwszym etapem zagrożenia. Mieliśmy odpowiednią liczbę łóżek, respiratorów i nawet przy tych wszystkich elementach w związku z przekierowaniem pacjentów z DPS-ów i ZOL potrafiliśmy się z tym wyzwaniem zmierzyć - komentuje prezydent Jacek Jaśkowiak.

Prezydent wspomniał też, że w poznańskim szpitalu stosowane są nowoczesne terapie, a także dziękował poznaniakom za nieustanną dyscyplinę.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro