Reklama
Reklama

Poznańskie centrum handlowe z największą liczbą klientów w Polsce w czasach pandemii

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum

Jak wynika z danych startupu Placeme, w polskich galeriach handlowych przybywa klientów, ale wciąż jest ich zdecydowanie mniej niż przed pandemią.

Tydzień temu pisaliśmy, że 4 maja, a więc w pierwszym dniu działania galerii handlowych po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, 2,7 mln Polaków wybrało się na zakupy do centrów handlowych. Było to 52% ruchu, jaki odbywał się w takich obiektach w poniedziałki stycznia i lutego, a więc jeszcze przed pandemią.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Startup Placeme specjalizujący się w analityce danych z telefonów komórkowych przygotował kolejne dane związane z klientami centrów handlowych. Wynika z nich, że w pierwszym tygodniu działalności najwięcej klientów w Polsce pojawiło się w poznańskiej Avenidzie. Obiekt jest zlokalizowany przy dworcach kolejowym i autobusowym, stąd imponujący wynik (jak na pandemię koranawirusa) - średnio około 25 tysięcy klientów dziennie. Kolejne miejsce zajęła Galeria Krakowska z wynikiem około 20 tysięcy klientów dziennie.

Najwięcej Polaków wybrało się na zakupy do galerii handlowych w piątek, 8 maja. Było to prawie 3,5 miliona osób. To właśnie tego dnia spadek liczby klientów w stosunku do czasu sprzed pandemii był najmniejszy, ale wynosił i tak 47%. Oznacza to, że obecnie galerie handlowe w Polsce odwiedza mniej więcej połowa klientów sprzed czasów pandemii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro