Reklama
Reklama

Co z poznańskimi przedszkolami w wakacje? Będzie inaczej niż dotychczas

fot. archiwum
fot. archiwum

Ustalono jak będą wyglądać wakacyjne dyżury w poznańskich przedszkolach.

Choć obecnie przedszkola miejskie pozostają zamknięte, być może zostaną otwarte 25 maja. Miasto przygotowuje się do takiego kroku. - Ostateczny termin będzie uzależniony od pełnego zapewnienia bezpieczeństwa - zaznaczają urzędnicy.

Zdając sobie sprawę z tego, że pandemia nagle się nie skończy, przedszkola już opracowują plan na dwa wakacyjne miesiące, a więc lipiec i sierpień. - Aby zabezpieczyć zdrowie dzieci, ich rodziców i pracowników, ustalono, że każde z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych będzie działać przez 6 tygodni. Czas przerwy, w którym placówka będzie zamknięta, wyniesie 2,5 tygodnia - tłumaczą urzędnicy. Szczegółowe terminy przerwy wakacyjnej ustala dyrekcja przedszkola lub szkoły z oddziałem przedszkolnym. W wyjątkowych sytuacjach przerwa może trwać dłużej - chodzi np. o planowaną rozbudowę czy remont obiektu.

Nowością jest nie tylko długość wakacyjnej przerwy, ale też fakt, że dzieci nie będą mogły przemieszczać się między przedszkolami i oddziałami przedszkolnymi. Dziecko, które nie uczęszcza do danego przedszkola, nie może zostać do niego przyjęte w ramach wakacyjnej opieki.

Liczyć się trzeba także z dodatkowymi obostrzeniami sanitarnymi, zgodnymi z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli mają poznać szczegóły wakacyjnej opieki najpóźniej do 5 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro