Reklama

14-latek przewrócił się na rowerze. Miał 1,6 promila

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Szamotuł interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w Śmiłowie przewrócił się kierujący rowerem. Na miejsce wezwano też pogotowie.
Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 14-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, spożywał alkohol, po czym kierował rowerem i na drodze rowerowej w Śmiłowie stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż chłopiec miał około 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z miejsca zdarzenia pogotowie zabrało go pod opieką dorosłego członka rodziny do szpitala - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

Z uwagi na fakt, iż 14-latek znajdował się pod wpływem alkoholu, o sprawie powiadomiony został Wydział Rodzinny i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Szamotułach. W sprawie cały czas prowadzone są czynności.

Przypominamy, że spożywanie alkoholu przez nieletnich jest zabronione. Jest to traktowane jako przejaw ich demoralizacji. W takim przypadku, policja każdorazowo przekazuje informacje do Sądu Rodzinnego. Sąd może wówczas zastosować wobec nieletniego środki wychowawcze, które wymienione są w ustawie - dodaje rzeczniczka i apeluje do rodziców i opiekunów, aby na te tematy rozmawiali z dziećmi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
26.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro