Reklama
Reklama

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Prezydent Poznania dziękuje za "niezwykle ważną i trudną pracę"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS

12 maja, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, czyli w tym bardzo trudnym czasie osób na "pierwszej linii frontu" w walce z koronawirusem.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych to święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Dziś, w tak trudnym dla nas wszystkich czasie to właśnie przedstawiciele służby zdrowia stanęli na "pierwszej linii frontu" w walce pandemią.

Dziś między innymi wolontariusze Fundacji "Dr Clown" w Poznaniu przygotowali wyjątkową akcję z podziękowaniami. Śmiech wspomaga procesy leczenia, zmniejsza poziom stresu, relaksuje, blokuje odczuwanie bólu, wzmacnia system odpornościowy, poprawia krążenie i wydolność oddechową. Z okazji Dnia Pielęgniarki postanowiliśmy również przekazać odrobinę uśmiechu pracownikom medycznym poznańskich szpitali poprzez akcję "Osładzamy służbę zdrowia". Lokalne kawiarnie zgodziły się przygotować pączki, ciasta i inne słodkości, które my - Doktorzy Clowni - przekażemy w odpowiednie ręce. Zarówno pielęgniarki, jak i lekarze oraz inni pracownicy szpitali są teraz w szczególnie trudnej sytuacji, dlatego poprzez tę akcję chcielibyśmy przekazać im odrobinę pozytywnej energii i pokazać nasze wsparcie! - mówi Sandra Zawiasa, pełnomocnik Fundacji "Dr Clown" w Poznaniu.

Za trud pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym dziękuje też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Dziękuję wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym za niezwykle ważną i trudną pracę, jaką wykonują dla nas na co dzień. Życzę Państwu siły, wytrwałości oraz satysfakcjonujących zarobków, a także tego, by - tak jak teraz, gdy walczymy z epidemią - doceniano Was zawsze - napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym prezydent Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro