Reklama
Reklama

Problemy na przejeździe kolejowym przy ul. Morasko. "Pociągi nie dają spać i żyć w spokoju"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Okazuje się, że w piątek w tym miejscu doszło do awarii.

Na utrudnienia skarżą się nasi Czytelnicy. Nieczynny przejazd kolejowy na ul. Morasko w Poznaniu. Przejazd często się psuje, teraz od kilku dni rogatki się nie opuszczają. Pociągi dzień i noc wydają więc głośne sygnały ostrzegawcze, a mieszkańcy okolicy o jakimkolwiek spokoju mogą zapomnieć. Awaria goni awarię - albo przejazd zablokowany, albo nieczynny. Czas zabrać się chyba za wymianę, bo widać że jest tylko gorzej - pisze nasz Czytelniczka. Problem z obwodnicą kolejową używające bardzo głośnych sygnałów dzień i noc pociągi nie dają spać i żyć w spokoju. Gdzie tkwi problem? - dodaje Czytelnik

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Okazuje się, że powodem utrudnień jest usterka. Na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Morasko mamy usterkę urządzeń. Od piątku nasze służby pracują w tym miejscu i starają się ustalić, co się stało. W związku z problemami zastosowane zostały w tym miejscu dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Między innymi po obu stronach przejazdu ustawione zostały znaki. Pociągi mogą w tym miejscu poruszać się tylko z prędkością do 20 km/h, natomiast maszyniści zostali zobowiązani, by używać dodatkowych sygnałów dźwiękowych - mówi Radosław Śledziński z PKP PLK.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Służby PKP zapowiadają, że robią wszystko, by jak najwcześniej problemy wyeliminować. Po ich usunięciu sytuacja wróci do normy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro