Reklama
Reklama

Nowa siedziba strażaków i magazyn przeciwpowodziowy gotowe! (video)

fot. PIM

Nowoczesny kompleks przy ul. Lotniczej składa się z trzech budynków: strażnicy, garażu dla pojazdów OSP i magazynu. Jest w pełni dostosowany do potrzeb ratowników.

Zakończyły się prace budowlane i inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Poznańskie Inwestycje Miejskie przekazały już budynki dysponentowi, czyli Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Poznaniu. Teraz czas na przeprowadzkę, nowe wnętrza czekają już na służby pomagające nam wszystkim w kryzysowych sytuacjach. Siedzibę znajdą tu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz miejski Magazyn Zarządzania Kryzysowego. Wszelkie prace przebiegły zgodnie z harmonogramem i cieszymy się, że mogliśmy mieć swój udział w tak ważnej kwestii, jak bezpieczeństwo poznaniaków - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Spółka PIM odpowiadała nie tylko za budowę, ale też podstawowe urządzenie nowych obiektów. Wyposażone zostały w m.in. komputery, telewizory czy duży ekran główny, który umożliwia komfortowe prowadzenie konferencji w specjalnej sali. Nie zabrakło także udogodnień dla czworonożnych ratowników - na wyposażeniu jest myjka dla psów.

Nową strażnicę i połączony z nią garaż będą użytkować wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Grupa Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego "Mistral". Na parterze dwukondygnacyjnego budynku będą mieli do dyspozycji m.in. pomieszczenia szatniowo-sanitarne, wydzieloną przestrzeń do mycia skafandrów i psów, a na piętrze - salę dydaktyczną, pomieszczenia socjalne, pokoje wypoczynku wraz z zapleczem sanitarnym oraz biura - informują PIM.

Trzeci budynek przeznaczony jest na miejski Magazyn Zarządzania Kryzysowego, w którym przechowywane będą m.in. pontony i worki z piaskiem. Do tej pory magazyn tymczasowo mieścił się w Forcie II.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro