Reklama

Studia w USA dla rodziców z małym dzieckiem

Stany Zjednoczone znajdują się na szczycie listy krajów najbardziej sprzyjających do uzyskania dyplomu przez zagranicznych studentów. Oczywiście różnorodność atrakcji, kultury, postaci historycznych - wszystko to odgrywa rolę w przekształcaniu Stanów Zjednoczonych w miejsce, w którym studenci z całego świata chcą studiować. Studiowanie w USA z małym dzieckiem, nawet jeśli jesteś cudzoziemcem, może być trudne, ale nie niemożliwe. Dzięki odpowiednim umiejętnościom w zakresie szkolenia i zarządzania czasem ścieżkę tę można pokonać.

O czym powinni wiedzieć młodzi rodzice, którzy chcą studiować w USA
Jeśli osoba została już przyjęta do amerykańskiej szkoły wyższej lub uniwersytetu i myśli o pobycie w kraju z dzieckiem, powinieneś najpierw dowiedzieć się o tym, jak uzyskać wizę studencką, jak przeprowadzić dziecko i jak pomyślnie ukończyć studia.

Jak uzyskać wizę studencką? Początkowo musisz ustalić, jakiego rodzaju wizy studenckiej potrzebujesz, F czy M. Wiza typu F jest potrzebna dla studiowania na uniwersytecie lub w college'u, konserwatorium lub instytucji, w której odbędzie się program szkolenia językowego. Wizy typu M są wymagane w przypadku wejścia do profesjonalnej lub innej uznanej instytucji pozaakademickiej, z wyjątkiem programu szkolenia językowego.

Ubieganie się o wizę wymaga przejścia kilku etapów. Jednak kolejność kroków i ich wykonanie zależy od ambasady lub konsulatu USA.

Jak przeprowadzić dziecko do Stanów Zjednoczonych? Studenci zagraniczni są uprawnieni do transportu dzieci oraz małżonka podczas nauki w USA. Przy czym dzieci nie powinny posiadać własnej rodziny, a także muszą mieć mniej niż 21 lat. Każdy członek rodziny musi otrzymać zaświadczenie o statusie nieimigracyjnym, po którym można ubiegać się o wizę F-2 lub M-2 dla osób pozostających na utrzymaniu w Departamencie Stanów Zjednoczonych. Dziecko pozostanie w statusie imigracyjnym F-2 lub M-2 tak długo, jak jego rodzić będzie utrzymywał swój status w całym programie. Jeśli wystąpią jakiekolwiek zmiany w statusie studenta, wpłynie to również na status osób na utrzymaniu.

Ważne jest, aby pamiętać, że dziecko może uczęszczać do amerykańskiej szkoły, ale nie może uczęszczać z rodzicem na studia w koledżu ani na uniwersytecie.

Studia w USA z dzieckiem jest trudnym zadaniem w tym sensie, że taki rodzić będzie potrzebować więcej umiejętności zarządzania czasem i idealnego planowania obowiązków wobec nauki, rodziny i wypoczynku. Wielu młodych rodziców z różnych końców świata już poszło tą drogą i zaczęło ustanawiać dla siebie nowe wysokie standardy życiowe w USA. Opłaca się podjęcie takiego wyzwania, gdyż najlepsi światowi pracodawcy, takie jak grademiners.com, zdecydowanie preferują zatrudniać absolwentów z dyplomem amerykańskiej szkoły wyższej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
20.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro