Reklama
Reklama

Studia w USA dla niepełnosprawnych

W Stanach Zjednoczonych specjalne służby i organizacje stale troszczą się o to, żeby każdy chętny miał pełny dostęp do szkolnictwa wyższego, nawet jeśli jest to osoba niepełnosprawna. Duża liczba koledżów i uniwersytetów nie dyskryminuje kandydatów ze względu na niepełnosprawność. Szkoły wyższe robią wszystko, co możliwe, aby nauka dla osób niepełnosprawnych stała się zbyt trudnym wyzwaniem. Dlatego osoby ze specjalnymi potrzebami z pewnością otrzymają wygodne zakwaterowanie na terenie kampusu oraz inne dogodności. Warto z tego korzystać, biorąc pod uwagę fakt, że niepełnosprawni absolwenci amerykańskich uczelni z łatwością znajdują zatrudnienie w najlepszych firmach, takich jak masterpapers.com.

Cechy studiowania w USA dla niepełnosprawnych
Zasadniczo należy rozumieć, że jeśli jesteś studentem niepełnosprawnym w USA, to Twoja szkoła wyższa jest odpowiedzialna za zapewnienie najłatwiejszego dostępu do budynków uczelni, transportu i, oczywiście, mieszkania. Oto niektóre z usług oferowanych przez uniwersytety amerykańskie dla osób niepełnosprawnych:
· ułatwiony dostęp do sal lekcyjnych, akademików, bibliotek i transportu miejskiego,
· udostępnienie niezbędnych urządzeń, takich jak tłumacze języka migowego, alternatywne formaty nauki, asystenci notatek, dodatkowy czas na przygotowywanie do egzaminów,
· pomoc w otrzymaniu specjalnych usług społecznych, jeśli student potrzebuje osobistego asystenta lub przewodnika,
· zajęcia adaptacyjne,
· informacje o znalezieniu usług doradczych dotyczących stresu, lęku lub depresji,
· pomoc w poradzeniu sobie z przeszkodami, z którymi może spotkać się niepełnosprawny student.

Co powinien wiedzieć niepełnosprawny kandydat o studiowaniu w USA
Jeśli planujesz studiować w USA jako osoba niepełnosprawna, lista dokumentów dla złożenia podania o przyjęcie do koledżu lub uniwersytetu może się różnić od listy dokumentów dla zwykłych kandydatów. Szkoła wyższa lub uniwersytet może zażądać dowodu niepełnosprawności, który jest zwykle wymagany przed przybyciem na kampus.

Zagraniczni studenci często muszą składać pisemne raporty lub potwierdzenie niepełnosprawności wydane przez wykwalifikowanych diagnostów. Na przykład, osoby niedowidzące lub niewidome będą musiały zdać test ostrości wzroku. To samo dotyczy kandydatów niesłyszących lub niedosłyszących, którzy będą musieli dostarczyć najnowszy audiogram.

Wybierając uczelnię lub uniwersytet, osoby niepełnosprawne mogą kierować się własnymi preferencjami, ponieważ wszystkie instytucje edukacyjne przyjmują takich studentów. Istnieją jednak uniwersytety zaprojektowane specjalnie dla niesłyszących studentów, takie jak Gallaudet University of Washington, DC; lub Landmark College w Vermont, który przyjmuje studentów z trudnościami w nauce i zaburzeniami psychicznymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro