Reklama
Reklama

Od 18 maja spore zmiany w komunikacji tramwajowej!

fot. UMP

Zakończy się remont torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego, ale zacznie się kolejny. Tym razem na ulicy Przybyszewskiego. To nie koniec zmian.

Dobra informacja dla pasażerów to z pewnością zakończenie przedłużonego remontu torowiska w rejonie mostu św. Rocha w centrum Poznania. - Od poniedziałku, 18 maja, tramwaje linii nr 5, 13 i 16 od przystanku Marcinkowskiego będą kursowały wyremontowaną trasą prowadzącą ulicami: Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego, most Św. Rocha i Kórnicką do węzła przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Kórnickiej. Następnie "piątka" i "szesnastka" pojadą prosto swoimi stałymi trasami, natomiast "trzynastka" skręci w prawo i skieruje się przez rondo Rataje oraz ul. Zamenhofa, rondo Starołęka i ul. Starołęcką do pętli Starołęka - zapowiadają urzędnicy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W poniedziałek utrudnienia pojawią się na ulicy Przybyszewskiego, gdzie wymieniana będzie część słupów trakcyjnych, a także lina i drut jezdny. - Remont potrwa nieco ponad miesiąc i spowoduje zamknięcie dla ruchu tramwajowego trasy od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do ulicy Dąbrowskiego. Inaczej w tym czasie będzie kursować tramwaj linii nr 7, który pojedzie objazdem - dodają. Tramwaj z Zawad będzie się kierować po stałej trasie w stronę ulicy Reymonta, a następnie Grunwaldzką do Roosevelta, przez Kaponierę do Dąbrowskiego i na Ogrody. Aby zapewnić pasażerom możliwość korzystania z komunikacji miejskiej na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku ulicy Przybyszewskiego, przywrócona zostanie linia autobusowa nr 193.

18 maja na trasy wrócą też tramwaje linii nr 3 i 4. Będą kursować w godzinach szczytu co 24 minuty. - Zależy nam na ułatwieniu dojazdu mieszkańcom Winograd, Naramowic czy Piątkowa podczas mających się wkrótce rozpocząć zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice, ale także mamy na uwadze potrzebę stopniowego wycofywania się z ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią i wzmocnienie trasy tramwajowej od ronda Śródka do mostu Teatralnego - mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Oto jak pojadą te linie:

Linia nr 3
WILCZAK - (...) - most Teatralny - Fredry - plac Ratajskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Estkowskiego - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - rondo Rataje - Królowej Jadwigi - most Dworcowy - Głogowska - GÓRCZYN

Linia nr 4
POŁABSKA - (...) - most Teatralny - Fredry - plac Ratajskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Estkowskiego - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - rondo Rataje - Zamenhofa - rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁEKA.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro